logo logo logo

Iuventa opäť víťazne, vrátila sa na čelo tabuľky MOL ligy

Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou 36:24 (21:12)
10.02.2018, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Hádzanárky Iuventy Michalovce natiahli svoju víťaznú šnúru na desať zápasov. V piatkovom stretnutí 17. kola MOL ligy žien 2017/2018 si v Chemkostav aréne poradili s tímom SHK Veselí nad Moravou jednoznačne 36:24 (21:12) a znova sa dostali na líderskú pozíciu v tabuľke.

Domáce od začiatku duelu diktovali tempo hry a dianie na palubovke mali pod kontrolou. Po štvrťhodine hry vyhrávali šesťgólovým rozdielom (11:5) a v 25. min viedli dokonca už 18:6. Hostky pred prestávkou mierne skorigovali, ale ani v druhom dejstve nestačili na svojho súpera. Michalovčanky odplatili Veselí, ktoré je zatiaľ jedným z dvoch ich premožiteľov, prehru 27:29 zo septembra 2017.

Premiéru v drese Iuventy absolvovala srbská spojka Milica Čovičová, ktorá v 47. min svojím jediným gólom upravila stav na 29:18 a o necelé dve minúty neskôr si musela ísť odsedieť dvojminútové vylúčenie.

Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - predohrávka 17. kola - piatok:

Najviac gólov: Habánková 8, Kišíková a Trúnková po 5, Holejová 5/1 - Šustková 8/3, Lukšíková 6, Divílková 3

Pok hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Gedeon a Klus (obaja SR), 700 divákov